{"title":"Literatura piękna","description":"\u003cp data-start=\"236\" data-end=\"615\"\u003eW dziale \u003cstrong data-start=\"245\" data-end=\"266\"\u003eLiteratura piękna\u003c\/strong\u003e w \u003cstrong data-start=\"269\" data-end=\"289\"\u003eAntykwariacie Gryf\u003c\/strong\u003e prezentujemy starannie wyselekcjonowane dzieła prozy i poezji, które zajmują trwałe miejsce w historii literatury polskiej i światowej. Znajdziesz tu zarówno \u003cstrong data-start=\"448\" data-end=\"470\"\u003eklasykę literatury\u003c\/strong\u003e, jak i \u003cstrong data-start=\"478\" data-end=\"503\"\u003eksiążki antykwaryczne\u003c\/strong\u003e, pierwsze i wczesne wydania, rzadkie edycje wydawnicze oraz publikacje o szczególnej wartości kolekcjonerskiej.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"617\" data-end=\"1035\"\u003eOferta literatury pięknej obejmuje powieści, nowele, opowiadania, eseje oraz tomy poetyckie autorów kanonicznych i zapomnianych, często w wydaniach niedostępnych w obiegu księgarskim. Wiele egzemplarzy wyróżnia się \u003cstrong data-start=\"832\" data-end=\"863\"\u003ewysokim poziomem edytorskim\u003c\/strong\u003e, oryginalnymi lub artystycznymi oprawami, a także zachowaną proweniencją, co czyni je interesującymi nie tylko dla czytelników, lecz także dla bibliofilów i kolekcjonerów.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1037\" data-end=\"1408\"\u003eKażda książka w tym dziale została szczegółowo opisana pod względem bibliograficznym i stanu zachowania, z uwzględnieniem kompletności, oprawy oraz cech istotnych z punktu widzenia rynku antykwarycznego. \u003cstrong data-start=\"1241\" data-end=\"1262\"\u003eLiteratura piękna\u003c\/strong\u003e w Antykwariacie Gryf to propozycja dla osób poszukujących nieprzypadkowych lektur – książek z historią, charakterem i trwałą wartością kulturową.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1410\" data-end=\"1654\"\u003eDział jest regularnie aktualizowany o nowe nabytki, dlatego warto zaglądać tu często, jeśli interesują Cię \u003cstrong data-start=\"1517\" data-end=\"1547\"\u003erzadkie książki literackie\u003c\/strong\u003e, klasyczne powieści w dawnych wydaniach oraz wartościowe egzemplarze do prywatnej biblioteki lub kolekcji.\u003c\/p\u003e","products":[{"product_id":"fantastyka-i-groza-x8-szkola-czarownic-dylan-thomas","title":"Fantastyka i groza x8 [Szkoła czarownic Dylan Thomas + ]","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/e48a5b3e12857832c6b2a2e56b7d646e.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Fantastyka i groza\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003eSzkoła czarownic Dylan Thomas\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eDziwna panna Ruth \/ Podwójna zbrodnia siostry Diany Laurentiu Fulga\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eCzy to się mogło zdążyć? Ambrose Bierce\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eTajemnica doktora Honigbergera Mircea Eliada\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eFabrykant obłoków Robert Escarpit\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eNoc księżycowa Peter Daniel Wolfkind\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eZjawa Benito Perez Galdos\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eQuincunx i inne opowiadania Walter de la Mare\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eLiterackie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1976-1983\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka z obwolutą\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e121, 117, 119, 81, 138, 141, 85, 235\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, lekko przybrudzone i pożółkłe obwoluty, drobne wgniecenia na krawędziach obwolut, delikatnie pożółkłe strony\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003e„Fantastyka i Groza”\u003c\/b\u003e – seria książek wydawanych przez Wydawnictwo Literackieod połowy lat 70. do początku lat 90. XX w., zaliczanych do fantastyki grozy. Jako pierwsza ukazała się Camilla Josepha Sheridana Le Fanu (1974), która stała się wyznacznikiem gatunkowym większości wydanych tytułów. Zamierzeniem wydawcy była prezentacja utworów z pogranicza fantastyki. W serii ukazały się między innymi mity, zbiory podań i legend, klasyczne powieści gotyckie (Zamczysko w Otranto, Mnich), fantastyka baśniowa, dystopie, a także klasyczne utwory science fiction oraz fantasy, przy czym wydawca przedstawiał zarówno pozycje współczesne, jak i starsze, z różnych epok. W latach 1989–1992 w ramach serii ukazały się tylko 2 książki (Pamiętnik przetrwania Doris Lessing i opowiadania Arthura C. Clarke’a).\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/71dc2af76ae1b62e305ad41a35534dec.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/2b1418ffe7d245618011fc0dc119fa27.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56158927061337,"sku":"P4-1_17877448532","price":60.99,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/e48a5b3e12857832c6b2a2e56b7d646e.jpg?v=1773380032"},{"product_id":"rockefeller-totalna-kontrola-dr-jacob-nordangard","title":"Rockefeller Totalna Kontrola Dr Jacob Nordangard","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n    \u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n        \u003csection class=\"image-item\"\u003e\n            \u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/453120e8df200d3d220b89e7d877ece0.jpg\"\u003e\n        \u003c\/section\u003e\n    \u003c\/div\u003e\n\n    \u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n        \u003csection class=\"text-item\"\u003e\n            \u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eRockefeller Totalna Kontrola\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eDr Jacob Nordangard\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eVin Ross\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania:\u003c\/b\u003e 2022\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie:\u003c\/b\u003e II\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka ze skrzydełkami\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eIlustracje: tak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron:\u003c\/b\u003e 434\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003eBardzo dobry \/ lekkie przetarcia na okładce \/ lekkie zagięcia rogów okładki \/ lekkie przybrudzenia obcięć kart\u003c\/p\u003e\n        \u003c\/section\u003e\n    \u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\u003csection class=\"section\"\u003e\n    \u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n        \u003csection class=\"text-item\"\u003e\n            \u003cp\u003eWielu z nas słyszało o rodzinie Rockefellerów, internet pełen jest treści na jej temat, jednak nadal w większości kojarzymy nazwisko Rockefeller głównie ze sferą finansów, bankami i ropą naftową. Internet oferuje w zasadzie rozsypane elementy, nie pokazujące całości obrazu i nie łączące wielu zaskakujących wątków. Tymczasem, rodzina Rockefellerów od zawsze dbała, by swoimi pionkami obstawić pola globalnej szachownicy po obu jej stronach. To ona stoi za większością globalnych organizacji ekologicznych i filantropijnych, a także klubów i think tanków, które nadają bieg światowym trendom w kulturze i świadomości (a nawet duchowości!). O ile dość łatwo łączymy postacie takie jak Henry Kissinger czy Al Gore ze sferą Rockefellerów, to z całą pewnością w zdumienie (a niekiedy szok) wprawi nas informacja o trwałej współpracy rodziny z propagatorami New Age, takimi jak Deepak Chopra, Oprah Winfrey czy José Argüelles.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eCzym właściwie jest „totalna kontrola”? Czy jej źródłem rzeczywiście są tylko politycy i bankierzy obecni w mediach głównego nurtu, z łatwością wskazywani palcem jako przyczyna większości frasunków i zgryzot współczesnej cywilizacji? Dlaczego przy tak dużej ilości organizacji z założenia działających dla dobra planety, pozytywne efekty ich pracy można z trudem zauważyć? Ostatecznie autor pokazuje pełen obraz scenariusza zdarzeń, który Rockefellerowie wybrali dla ludzkości, a który przewiduje stworzenie Ludzkości 2.0 i Globalnego Mózgu, posługując się technokracją jako nowym globalnym ustrojem oraz świadomą ewolucją, humanizmem ewolucyjnym i New Age jako nową globalną religią. Nadal jest nadzieja, że ludzkość napisze jednak własny, zupełnie inny, scenariusz – i tego nam wszystkim życzę.\u003c\/p\u003e\n        \u003c\/section\u003e\n    \u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\u003csection class=\"section\"\u003e\n    \u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n        \u003csection class=\"text-item\"\u003e\n            \u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n        \u003c\/section\u003e\n    \u003c\/div\u003e\n\n    \u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n        \u003csection class=\"image-item\"\u003e\n            \u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/09141d4214c739c6a7c4e7c4ab5b1df3.jpg\"\u003e\n        \u003c\/section\u003e\n    \u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\u003csection class=\"section\"\u003e\n    \u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n        \u003csection class=\"image-item\"\u003e\n            \u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/27ee781e97ac9b18bae53d5b59edaaeb.jpg\"\u003e\n        \u003c\/section\u003e\n    \u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56158962090329,"sku":"N2-5_17873751912","price":80.0,"currency_code":"PLN","in_stock":false}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/453120e8df200d3d220b89e7d877ece0.jpg?v=1757916734"},{"product_id":"na-wysokiej-poloninie-listy-z-nieba-stanislaw-vincenz-1","title":"Na wysokiej połoninie Listy z nieba Stanisław Vincenz","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/5018a687afacd12b50df7d84a1758d9b.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eNa wysokiej połoninie - Listy z nieba \u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eStanisław Vincenz\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003ePAX\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1982\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003ePierwsze\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e573\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka:\u003c\/b\u003e Twarda z obwolutą\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003eBardzo dobry-\/obwoluta lekko porysowana, poprzecierana, zagięta oraz wyblakła na grzbiecie\/lekko przybrudzone oraz pożółkłe obcięcia kart\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eCykl wydawany w latach 1936-1979, powstawał zatem na przestrzeni kilkudziesięciu lat, z wyraźną cezurą wojenno-okupacyjną, która nie tylko stanowi przyczynę luki w procesie twórczym ale, przede wszystkim, zmieniając wiedzę autorską, zmienia perspektywę budowania wnętrza pisanego dzieła i charakter kolejnych tomów, dzieląc historie na przed i po wojnie, świat zaś - na Polskę przedwojenną i kraje emigracji. I chociaż fabularna rama cyklu prezentującego ludzi i kulturę huculszczyzny obejmuje okres od wieku XVIII aż po lata siedemdziesiąte XIX stulecia, to zmiana jakościowa punktu widzenia, spowodowana doświadczeniami lat wojennych, staje się widocznym wyznacznikiem ideologii dzieła. O ile tom pierwszy stanowił rozległą prezentację przeszłości huculszczyzny, jej rodów i bohaterów, obyczajów i instytucji, świata materialnego i duchowego, mieszczącego się pomiędzy religią a sakralizacyjnym „oswajaniem” przyrody, o tyle tomy następne są już fabularnym budowaniem wiedzy o tej minionej kulturze. Nowość w ujmowaniu jej historyczności polega na tym, że przedstawiony świat zostaje sprowadzony do przeszłości zamkniętej na zawsze, zakończonej katastrofą i zamienionej w rzeczywistość coraz bardziej się oddalającą, coraz mniej wyraźną, zderacjonalizowaną, której historia może zostać przywołana właściwie jedynie w postaci mitu.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/9bf2c1fe56bde969169e9ca11f50780b.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56167208386905,"sku":"17873790053","price":30.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/5018a687afacd12b50df7d84a1758d9b_bab74a1e-8b95-46e6-9074-bafbbac26fb7.jpg?v=1758013277"},{"product_id":"krzysztof-koltun-zestaw-x2-procesja-pod-koniec-wieku-zurawie-zza-styru","title":"Krzysztof Kołtun zestaw x2 [Procesja pod koniec wieku + Żurawie zza styru]","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/e2eaf1e4648aaa1b39769c0188f683bc.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Krzysztof Kołtun zestaw x2 \u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003eProcesja pod koniec wieku \u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eŻurawie zza styru\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Krzysztof Kołtun\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eFall\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2000-2001\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003etak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e127, 95\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, lekko porysowane oprawy, drobne wgniecenia na krawędziach opraw\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003ePoeta, etnograf, kolekcjoner kresowy, duchowy przewodnik po Kresach. Założyciel Towarzystwa Rodzin Kresowych, laureat wielu konkursów poetyckich.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/bf73966a9029390e0662cd3f31cd7261.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/ad536b44ac7687427f0ebca55b47f594.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56167210090841,"sku":"17873673643","price":80.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/e2eaf1e4648aaa1b39769c0188f683bc.jpg?v=1758013894"},{"product_id":"nowy-wspanialy-swiat-aldous-huxley","title":"Nowy wspaniały świat Aldous Huxley","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/197708e43d76c6a1ad8a304d8f796e52.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Nowy wspaniały świat\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Aldous Huxley\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eLiterackie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1988\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003etak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e271\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, lekko przybrudzona i pożółkła oprawa, drobne wgniecenia na krawędziach oprawy, delikatnie pożółkłe strony\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eNowy wspaniały świat to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą. W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej „ery Forda”) obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu - po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten „wspaniały świat”, w którym dominuje seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisarza fantasmagorią?\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/dff30693a71bf6d8369b8fe07d4e4460.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/e4eeb8cb0e65721d12a97da960baf8f6.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56167230767449,"sku":"17873324490","price":50.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/197708e43d76c6a1ad8a304d8f796e52.jpg?v=1758013527"},{"product_id":"zygmunt-krasinski-biblioteka-poezji-i-prozy-zestaw-x7","title":"Zygmunt Krasiński Biblioteka Poezji i Prozy zestaw x7","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/f629ea4b2b2b58f8c2eb4de6d6e03672.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Biblioteka Poezji i Prozy\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003eListy do Henryka Reeve Część 1., s. 737\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eListy do Henryka Reeve Część 2., s. 727\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eListy do S. Małachowskiego, s. 539\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eListy do K. Gaszyńskiego, s. 685\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eDzieła literackie część 1., s. 799\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eDzieła literackie część 2., s. 778\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eDzieła literackie część 3., s. 799\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Zygmunt Krasiński\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003ePIW\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1971-1980\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003etwarda z obwolutą\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan:\u003c\/b\u003e dobry+, lekko przybrudzone i porysowane oprawy, drobne wgniecenia i wystrzępienia na krawędziach opraw, delikatnie pożółkłe strony\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eHrabia herbu Ślepowron, jeden z trójcy wieszczów, największych poetów polskiego romantyzmu. II Ordynat na Opinogórze.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eDebiutował w 1828 jako autor przepojonych makabrą opowieści gotyckich. Już wtedy ujawniły się najbardziej charakterystyczne cechy pisarstwa Krasińskiego: jego obsesja cierpienia, zagłady i śmierci, a przy tym wewnętrzny konflikt między życiowym konwenansem a etosem romantycznej walki narodowowyzwoleńczej, dały obfity plon w postaci twórczości literackiej pełnej frenezji, obrazów piekielnych oraz ostrych dysonansów na tle religijnym i społecznym. W późniejszym czasie – około roku 1847, wraz z wydaniem Ostatniego – Wieszcz zastąpił skrajną rozpacz dotychczasowych dzieł przesłaniem etyki chrześcijańskiej, która z czasem, uzupełniona o myśl mesjanistyczną, przerodzi się w żarliwe zawołania do ewangelicznej miłości.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eBył potomkiem magnackiej rodziny Krasińskich herbu Ślepowron, II ordynatem opinogórskim, synem generała Wincentego i księżniczki Marii Radziwiłłówny. Urodził się w Paryżu, w domu przy Boulevard Montmartre 10. Ochrzczono go w parafialnym kościele Notre Dame de Lorette, a do chrztu trzymały go dwie pary: Ludwik Pac z Marią Walewską i Piotr Krasiński z księżną z Walewskich Jabłonowską.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/b9a2589eadf61542c6df55247eed89aa.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/ed4d8f70e2492d5ed9faebd5c8ff57ad.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56167324549465,"sku":"17870130260","price":299.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/f629ea4b2b2b58f8c2eb4de6d6e03672.jpg?v=1758013915"},{"product_id":"maria-antoni-malczewski","title":"Maria Antoni Malczewski","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/64d7f6c2fd00bece1e09ad913eededcd.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Maria\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Antoni Malczewski\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eWołanie z Wołynia\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2014\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e30\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, lekko przybrudzona oprawa, drobne wgniecenia na krawędziach oprawy, delikatnie pożółkłe strony\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eMaria: powieść ukraińska – \u003cb\u003epowieść poetycka w dwóch pieśniach\u003c\/b\u003e Antoniego Malczewskiego, pierwsze zastosowanie tego gatunku na gruncie literatury polskiej. Powstała w Warszawie w 1824, wydana w 1825 tamże, dedykowana Julianowi Ursynowi Niemcewiczowi.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/176590e1d4488d927912d71cf0f036de.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/9a10d411c3e37e7b5d53fe5cb0a212b2.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56167333134681,"sku":"17870007016","price":30.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/64d7f6c2fd00bece1e09ad913eededcd.jpg?v=1758014061"},{"product_id":"z-zamglonej-i-niedawno-minionej-przeszlosci-jozef-dunin-karwicki","title":"Z zamglonej i niedawno minionej przeszłości Józef Dunin-Karwicki","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/e43241faa6a4110756e34048dd92de1c.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Z zamglonej i niedawno minionej przeszłości : opowiadania historyczne\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Józef Dunin-Karwicki\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eWołanie z Wołynia\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2017\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e220\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, lekko przybrudzona i porysowana oprawa\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e„Z zamglonej i niedawno minionej przeszłości. Opowiadania historyczne” Józefa Dunina-Karwickiego to zbiór opowieści, które przybliżają czytelnikowi wydarzenia z dawnych dziejów, osadzone w realiach historycznych Wołynia i ziem polskich. Autor, odwołując się do pamięci zbiorowej i rodzinnych tradycji, kreśli obrazy ludzi i miejsc, które współtworzyły historię regionu.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eKsiążka łączy elementy literackiej narracji z rzetelnym tłem historycznym, przedstawiając wydarzenia zarówno wielkiej, jak i małej historii. Opowiadania, utrzymane w refleksyjnym tonie, ukazują losy bohaterów w kontekście przemian politycznych i społecznych, a zarazem stanowią świadectwo kultury i obyczajowości minionych pokoleń.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/0f74acdcb0106ffbd0762c8c8953b887.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/6eefe488afba3fa1e215ff0397a0e454.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56167336771929,"sku":"17869961794","price":50.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/e43241faa6a4110756e34048dd92de1c.jpg?v=1758014179"},{"product_id":"john-irving-x2-jednoroczna-wdowa-swiat-wedlug-garpa-zestaw","title":"John Irving x2 Jednoroczna wdowa, Świat według Garpa [zestaw]","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/d0427cf0f1402ea9e5f763c5c8a56ad5.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003eJednoroczna wdowa\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eŚwiat według Garpa\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eJohn Irving\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003ePrószyński i S-ka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania:\u003c\/b\u003e 1999\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka:\u003c\/b\u003e miękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje:\u003c\/b\u003e nie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e616, 523\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003eBardzo dobry \/ lekkie przybrudzenia i przetarcia na okładkach \/ lekkie zagięcia rogów okładek \/ lekkie przybrudzenia obcięć kart\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cul\u003e\u003cli\u003eJednoroczna wdowa\u003c\/li\u003e\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eRuth Cole, opuszczona w wieku czterech lat przez matkę, robi zawrotną karierę literacką. Jej sukcesy zawodowe nie idą jednak w parze ze szczęściem osobistym. Kolejne nieudane związki potęgują tylko uczucie goryczy i samotności, towarzyszące wziętej autorce od wczesnego dzieciństwa. Wybawienie może przynieść tylko książę z bajki, zdolny zatriumfować nad przeszłością...\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePowieść Irvinga to przede wszystkim pełna śmiałej erotyki i brawurowego komizmu historia miłosna, po raz pierwszy u tego pisarza opowiedziana głównie z perspektywy kobiety. To również wzruszająca, tchnąca ciepłem opowieść o przezwyciężaniu bólu i o afirmacji życia.\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\u003cli\u003eŚwiat według Garpa\u003c\/li\u003e\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eOpisując z pozoru nieprawdopodobne perypetie swoich niezapomnianych bohaterów, John Irving piętrzy i ujmuje w karykaturalnym skrócie problemy, lęki i zagrożenia obecne we współczesnym świecie. Z wyrozumiałością, choć w krzywym zwierciadle, ukazuje nasze – zwykle żałosne – próby zapanowania nad żywiołem, który nas przerasta: życiem.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/c7ffac1d483f0d69bf8447107f06e6d1.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/cbed80d61f15d03de51d07ca95aa6864.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56167336903001,"sku":"17864978397","price":40.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/d0427cf0f1402ea9e5f763c5c8a56ad5.jpg?v=1758014187"},{"product_id":"kontrwywiad-ii-rp-1914-1918-1945-1948-tom-ii-zbigniew-nawrocki","title":"Kontrwywiad II RP (1914) 1918-1945 (1948) tom II Zbigniew Nawrocki","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/d19c36549c8996c7b3db81a3414e84ce.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Kolekcjonerzy i miłośnicy\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Andrzej Ryszkiewicz\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eBiblioteka Przeglądu Bezpieczeństwa Wewnętrznego\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1981\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003etak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e284\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan:\u003c\/b\u003e bardzo dobry-, lekko przybrudzona oprawa, drobne wgniecenia na krawędziach oprawy\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eDrugi tom monumentalnego dzieła Zbigniewa Nawrockiego stanowi kontynuację szczegółowego opracowania dotyczącego działalności kontrwywiadu wojskowego i cywilnego w Polsce w latach 1914–1945. Autor, znany ze swojego wieloletniego doświadczenia w strukturach bezpieczeństwa państwowego, prezentuje wnikliwą analizę mechanizmów funkcjonowania służb kontrwywiadowczych, ich struktur organizacyjnych, metod operacyjnych oraz najważniejszych operacji prowadzonych zarówno w kraju, jak i za granicą.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/36ce19978104da69443d775e60b85eae.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/e0d2e8479fb75914ca8ea31cd3f0df5d.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56167347978585,"sku":"17862501752","price":150.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/d19c36549c8996c7b3db81a3414e84ce.jpg?v=1758015586"},{"product_id":"labirynt-nad-morzem-zbigniew-herbert","title":"LABIRYNT NAD MORZEM Zbigniew Herbert","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/79465fc64ab0766b123a629889d7765c.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Labirynt nad morzem\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Zbigniew Herbert\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo:\u003c\/b\u003e Fundacja Zeszytów Literackich\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania:\u003c\/b\u003e 2000\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie:\u003c\/b\u003e -\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka:\u003c\/b\u003e Miękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron:\u003c\/b\u003e 209\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry -, grzbiet delikatnie pomarszczony, niewielkie odkształcenie na stronie 95, podkreślenie markerem na stronie redakcyjnej\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eNa okładce fragment gwaszu\u003cb\u003e Jana Lebensteina\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eKsiążka, która nie doczekała się publikacji za życia autora, wraz z Barbarzyńcą w ogrodzie i Martwą naturą z wędzidłem tworzy trylogię niezwykłą opowieść o sztuce i cywilizacji Południa i Północy, od antyku do czasów współczesnych.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/4457ac672d41f37597c4bd039852f819.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/0d4086ea0319b3d1da65a31c038a7c60.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/7dfe91eae622e8025092c3ca538434ee.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/6d6e305caa42d5b09e92efe410913446.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56167352041817,"sku":"17858957154","price":70.0,"currency_code":"PLN","in_stock":false}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/79465fc64ab0766b123a629889d7765c.jpg?v=1758014565"},{"product_id":"opowiadania-kolymskie-warlam-szalamow","title":"Opowiadania kołymskie - Warłam Szałamow","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/8df8110baf81e5dad45136c261ce8d2c.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eOpowiadania kołymskie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eWarłam Szałamow\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eRebis\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2013\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003eTrzecie (dodruk)\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e744\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003eTwarda z obwolutą\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry -, obwoluta lekko poprzecierana oraz naddarta, mały podpis na ostatniej stronie książki\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eRzeczywistości łagrów, przeżywanej przez miliony ludzi, nie można pojąć, a jeśli nie pojąć, to choć trochę zrozumieć, nie przeczytawszy Opowiadań kołymskich w całości. Słynny Archipelag Gułag wniósł wiele w poznanie świata łagrów, zwłaszcza w zakresie materiału faktograficznego. Natomiast w sferze przeżyć, emocji, uczuć, myśli i refleksji nad ludzką nędzą to Szałamow jest tym, który beznamiętnie prowadzi nas przez piekło zgotowane przez człowieka drugiemu człowiekowi w naszych czasach. - ze wstępu Juliusza Baczyńskiego\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eWarłam Szałamow, rosyjski pisarz, poeta i eseista, przez osiemnaście lat był przetrzymywany w więzieniach i łagrach kołymskich. W 1956 r. został zrehabilitowany. Największą sławę przyniosły mu oparte na własnych doświadczeniach tych strasznych lat Opowiadania kołymskie, które w całości ukazały się w 1978 r. w Londynie.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/2f41e44f3d7a0f478968ca5c3afcca37.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/4dd184f40a2f966533aa3cf326da44ab.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/58a72230567485dd699577cc76805ba2.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/4aaacb33ac9e30fb96919644b6b22aa2.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56167380386137,"sku":"17855804849","price":60.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/8df8110baf81e5dad45136c261ce8d2c.jpg?v=1758014960"},{"product_id":"dziela-tom-7-literatura-slowianska-czesc-3-adam-mickiewicz","title":"Dzieła tom 7 Literatura Słowiańska Część 3 Adam Mickiewicz","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/47c3f54cfd6a010becb940d3dc20c921.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Dzieła tom 7 Literatura Słowiańska Część 3\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Adam Mickiewicz\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eH. Altenberg\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003eok. 1920 (brak informacji w egzemplarzu)\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOprawa: \u003c\/b\u003epłócienna, pozłacana tytulatura i zdobienia na licu\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e278\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, lekko przybrudzona i wytarta oprawa, drobne wgniecenia na krawędziach oprawy, delikatnie pożółkłe strony, ślady pióra na przedniej wyklejce\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e„Dzieła. Tom 7. Literatura słowiańska, część 3” Adama Mickiewicza, wydane przez H. Altenberga około 1920 roku, stanowią fragment wykładów paryskich poświęconych historii literatur słowiańskich.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eTom trzeci kontynuuje analizę twórczości i tradycji literackich narodów słowiańskich, ukazując ich odrębność, wzajemne wpływy oraz miejsce w kulturze europejskiej. Mickiewicz, łącząc perspektywę filologiczną, historyczną i narodową, przedstawia literaturę jako nośnik tożsamości i duchowości Słowian, a jednocześnie jako element dialogu międzykulturowego.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/a60b6e3ca376650f33094910f2b369ae.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/c37c4b15def960d23f76097bf345bec0.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56167441236313,"sku":"17855306862","price":100.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/47c3f54cfd6a010becb940d3dc20c921.jpg?v=1758015544"},{"product_id":"bajda-o-niemrawcu-jan-gwalbert-henryk-pawlikowski","title":"Bajda o Niemrawcu - Jan Gwalbert Henryk Pawlikowski","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/ba5adc390cea518d84e0c6d73804b005.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eBajda o Niemrawcu\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eJan Gwalbert Henryk Pawlikowski\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eLiterackie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1968\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003ePierwsze\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003eOprawa w półpergaminie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003eCzarno-biała\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e174\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003eDobry- \/ pożółkłe strony i blok, poprzecierane fragmenty okładki, przybrudzona okładka, lekko zakurzona góra bloku\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eBajda o Niemrawcu, korzeniami pomysłu sięgająca wersji z 1913 r., została w ostatecznym kształcie napisana w 1928 r. Jest to mitologizująca opowieść o dziejach nieudanego potomstwa Wiatru Halnego i mieszkanek gór. Tylko jeden z synów, zrodzony z prawdziwej miłości (bo inni ze zniewolenia) góralki Leśnej i Halnego, wdał się w potężnego ojca. Jednak i on uległ fatalności ciążącej na związkach bogów i ludzi, gdyż po nieszczęśliwym upadku z chmur przeistoczył się w odrażającego sietniaka — Niemrawca. Zdjąć z niego klątwę sietniactwa, przywrócić mu pierwotną świetność i atrybuty boskie mogłaby miłość Jewki, wychowanicy Leśnej. Ale czy Jewka dla wyzwolenia pokracznego półboga przekreśli ziemską miłość oddanego jej górala Jarząbka?\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eW Bajdzie, napisanej gwarą, [jest] o wiele mniej realistycznej obserwacji folkloru, obyczajowości góralskiej niż np. u Tetmajera czy Witkiewicza, przeważa niezwykłość, nastrój niesamowitości, co sugeruje także udziwniona ekspresja stylistyczna. W tej opowieści dawny świat Tatr, życie dawnych górali i ich wierzenia pojawiają się niejako mimochodem. W założeniu artystycznym bowiem jest to baśń z ambicjami poetyckimi i filozoficznym morałem.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/3ba42334f4320a3e99216deaa0dd0904.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/01c620527c644930e195583ad3b6bfc0.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/1a841dfdd84157460230cc988cd574e8.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/1349b790283ef4e75db285031ed3b17b.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/9a6a75c29098596975d60e9cd1ccf300.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56167557005657,"sku":"17852226343","price":100.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/ba5adc390cea518d84e0c6d73804b005.jpg?v=1758015929"},{"product_id":"poglady-ksiedza-hieronima-coignarda-anatol-france-1958-r","title":"Poglądy księdza Hieronima Coignarda Anatol France [1958 r.]","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/1f2a5e757dc7a94c2ab13581517877d5.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Poglądy księdza Hieronima Coignarda\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Anatol France\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eCzytelnik\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1958\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOprawa:\u003c\/b\u003e oprawa w półpergamin, okładka obłożona tkaniną\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003etak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e182\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan:\u003c\/b\u003e dobry+, lekko przybrudzona oprawa, ubytek na tylnej okładce, drobne wgniecenia i wystrzępienia na krawędziach oprawy, delikatnie pożółkłe strony, zagniecenie na stronie 85\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e„Poglądy księdza Hieronima Coignarda” Anatola France’a to zbiór refleksji, opowieści i dialogów prowadzonych przez tytułowego bohatera – uczonego księdza, erudytę i człowieka o błyskotliwym umyśle. Tekst łączy elementy filozoficznej gawędy, satyry oraz literackiego eseju, tworząc obraz świata widzianego przez pryzmat ironii i humanistycznego dystansu.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eKsiążka ukazuje Coignarda jako postać żywo komentującą problemy moralne, religijne i społeczne, a jednocześnie jako bohatera o głębokiej kulturze i poczuciu humoru. Refleksje te, ujęte w literacką formę, stanowią świadectwo stylu France’a – subtelnego, ironicznego i krytycznego wobec dogmatów oraz powierzchownych sądów o świecie.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/97c821addb38d34f464809045cdca2a0.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/df1883daf7e967168b3e760444588850.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56167683719513,"sku":"17851604521","price":100.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/1f2a5e757dc7a94c2ab13581517877d5.jpg?v=1758016313"},{"product_id":"poezye-adama-mickiewicza-tom-czwarty-praca-zbiorowa-1897-r","title":"Poezye Adama Mickiewicza Tom Czwarty Praca zbiorowa [1897 r.]","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/0a5cc3ccd935e363a963ee81fab9a463.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Poezye Adama Mickiewicza Tom Czwarty\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Praca zbiorowa\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eGebethner i Wolff\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1897\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOprawa: \u003c\/b\u003epłócienna, szyldzik z tytulaturą na grzbiecie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003etak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e314\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, lekko przybrudzona oprawa, drobne wgniecenia, wytarcia i wystrzępienia na krawędziach oprawy, delikatnie pożółkłe strony, pieczątka inwentarzowa na przedniej wyklejce\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e„Poezye Adama Mickiewicza. Tom czwarty”, wydany w 1897 roku przez Gebethnera i Wolffa, stanowi część klasycznej edycji dzieł narodowego wieszcza. Zawiera wybór utworów poetyckich, które ukazują rozwój jego twórczości i bogactwo tematów – od liryki osobistej po poezję historiozoficzną i narodową.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eTom ten gromadzi teksty wprowadzające czytelnika w świat wyobraźni Mickiewicza, a zarazem dokumentuje kanon literatury polskiej przełomu XIX i XX wieku. Opracowanie zbiorowe oddaje hołd poecie, zapewniając dostęp do jego dzieł w starannie przygotowanej edycji.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/1f7d630f2f1a13ec20065e3b36ec053b.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/afa5025cdd222381fc993100257ce29c.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56167702233433,"sku":"17851578485","price":125.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/0a5cc3ccd935e363a963ee81fab9a463.jpg?v=1758016309"},{"product_id":"wolny-henryk-pajak","title":"Wolny Henryk Pająk","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/e358cc24fb8f1f6f69db4cf4a66ad80c.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Wolny\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Henryk Pająk\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eRetro\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1992\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e287\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, lekko porysowana oprawa, drobne wgniecenia i zagniecenia na krawędziach oprawy, delikatnie pożółkłe strony, obca dedykacja na stronie przedtytułowej\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003e„Wolny”\u003c\/b\u003e autorstwa \u003cb\u003eHenryka Pająka\u003c\/b\u003e, wydane w 1992 roku przez \u003cb\u003eRetro\u003c\/b\u003e, przedstawia opowieść o losach jednostki w kontekście historycznym i społecznym, ukazując doświadczenia, wybory i dążenia bohatera w obliczu zmieniających się warunków politycznych i społecznych. Książka koncentruje się na refleksji nad wolnością jednostki oraz jej znaczeniem w różnych aspektach życia.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/2271d7dfec3f3d22a3f9575e708d23ef.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/62a9fe64bb466727889f612ee30e6ee3.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56167903101273,"sku":"17848892158","price":35.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/e358cc24fb8f1f6f69db4cf4a66ad80c.jpg?v=1758016766"},{"product_id":"the-lost-books-of-the-odyssey-zachary-mason","title":"The Lost Books of the Odyssey Zachary Mason","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/ceb549d8d2182d957e4249b96f35cb2b.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e The Lost Books of the Odyssey\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Zachary Mason\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003ePicador\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2011\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003etak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e228\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, lekko przybrudzona oprawa, drobne wgniecenia na krawędziach oprawy, delikatnie pożółkłe strony\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003ePunctuated with great wit, beauty, and playfulness, Mason's brilliant and beguiling debut novel reimagines Homer's classic story of the hero Odysseus and his long journey home after the fall of Troy, opening up this classic Greek myth to endless reverberating interpretations.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/37a3f0bb1d16c055792b171864661c43.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/d816a5a7a36e383ec6944c6f18ef4e59.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56168010973529,"sku":"17848439822","price":70.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/ceb549d8d2182d957e4249b96f35cb2b.jpg?v=1758017042"},{"product_id":"darcie-pierza-anna-dziewit-meller-autograf","title":"Darcie pierza Anna Dziewit-Meller [AUTOGRAF]","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/b5883511838584b30a778b5c7497c5ad.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Darcie pierza\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Anna Dziewit-Meller\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eLiterackie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2022\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka ze skrzydełkami\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e354\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, lekko przybrudzona oprawa\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eInformacje dodatkowe: \u003c\/b\u003eautograf odautorski\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eKobiecy głos w twoim domu. Śmiała i bezkompromisowa nowa książka Anny Dziewit-Meller.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eBezwzględnie szczere teksty Anny Dziewit-Meller, które swoją aktualnością trafiają w samo sedno. Pisarka na piedestale stawia kobiety. Zwraca uwagę na ich sprawczość, siłę, cielesność, ale i powraca do historii, w której były zbyt często pomijane pomimo istotnych osiągnięć.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePisze też o kwestiach mniej lub bardziej dotyczących nas wszystkich – tolerancji, walce o demokrację, postprawdzie, ruchach antyszczepionkowców, kulturze pracoholizmu czy konieczności nowego spojrzenia na świat, które zdeterminowała pandemia.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/39bb9d1a3139e6160051b3b59d27ce65.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/b3851b152728b92608816485a76bb712.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56168065597785,"sku":"17848348944","price":40.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/b5883511838584b30a778b5c7497c5ad.jpg?v=1758017189"},{"product_id":"ksiaze-rozwazania-niccolo-machiavelli-oprawa-w-skore","title":"Książę Rozważania... Niccolo Machiavelli [oprawa w skórę]","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/996beeca2aef50148d0446d0330575c1.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eKsiążę Rozważania nad pierwszym dziesięcioksięgiem historii Rzymu Liwiusza\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eNiccolo Machiavelli\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eUnia Wydawnicza \"Verum\"\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1993\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOprawa: \u003c\/b\u003eintroligatorska w skórę (Oprawę wykonała Sp. P.R.A. \"STARODRUK\"), naklejony szyldzik z tytulaturą na grzbiecie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e393\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry \/ znikome przetarcia na oprawie \/ exlibris na stronie tytułowej \/ lekko przykurzone górne obcięcie kart \/ minimalne przebarwienia na obcięciach kart \/ trochę postrzępiona wstążka do zaznaczania stron\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eWydanie zawiera dwa fundamentalne traktaty polityczne włoskiego myśliciela renesansu. Książę to słynny podręcznik władzy, analizujący sposoby zdobywania i utrzymania rządów, pełen przykładów z dziejów antycznych i współczesnych Machiavellemu. Rozważania nad pierwszym dziesięcioksięgiem historii Rzymu Liwiusza stanowią komentarz do dzieła Tytusa Liwiusza i zarazem próbę ukazania mechanizmów funkcjonowania republiki. Razem tworzą kompendium refleksji nad naturą państwa, polityki i ludzkich zachowań, które na trwałe wpisały się w kanon europejskiej myśli politycznej.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/c06ef1c97c5bf79885c99126bcd6a627.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/b487a415ac74f04aeca40d255a3e7d68.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56168114127193,"sku":"17840895085","price":300.0,"currency_code":"PLN","in_stock":false}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/996beeca2aef50148d0446d0330575c1.jpg?v=1758017332"},{"product_id":"powszechna-historia-nikczemnosci-jorge-luis-borges","title":"Powszechna historia nikczemności Jorge Luis Borges","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/17b38755128d7956821859850c5e75b8.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003ePowszechna historia nikczemności.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eJorge Luis Borges\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003ePrószyński i S-ka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania:\u003c\/b\u003e 1998\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka:\u003c\/b\u003e Twarda\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron:\u003c\/b\u003e 116\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003eBardzo dobry \/ Podpis własnościowy na tylnej wyklejce (długopisem)\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\"Odkryj początki literackiej drogi Jorge Luisa Borgesa w jego opowiadaniu \"Powszechna historia nikczemności\", opublikowanym w 1935 roku. Obok historii słynnych gangsterów, oszustów i piratów autor prezentuje także cykl niesamowitych opowieści, które stanowiły kamień milowy w jego twórczości prozatorskiej.\"\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/1d166e5ec574d10c75fbcccb13b8211d.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/774577862e67fbad23fe868cf774bf6e.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56168451473753,"sku":"17818220492","price":25.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/17b38755128d7956821859850c5e75b8.jpg?v=1758018298"},{"product_id":"komedie-alfred-musset-1949-r","title":"Komedie Alfred Musset [1949 r.]","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/12dd9e32871a20c691ad8730e02d1240.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Komedie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Alfred Musset\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003ePIW\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1949\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOprawa: \u003c\/b\u003ewydawnicza naklejona na płótno\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003etak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e458\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, lekko przybrudzona oprawa, delikatnie pożółkłe strony, lekkie ślady zalania na ostatnich kilkunastu stronach, delikatnie naderwana górna krawędź strony przedtytułowej\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eKomedie Alfreda de Musseta to zbiór sztuk teatralnych francuskiego romantyka, ukazujących zderzenie uczucia, ironii i społecznych konwenansów. Autor posługuje się lekkością dialogu i finezją języka, aby przedstawić zarówno komizm sytuacyjny, jak i subtelne dramaty bohaterów uwikłanych w relacje miłosne i towarzyskie.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eTom ten stanowi przykład charakterystycznego dla Musseta stylu, w którym humor łączy się z melancholią, a zabawa z refleksją nad ludzkimi namiętnościami. Komedie, mimo swej lekkości, dotykają istotnych pytań o naturę miłości, zdradę i rolę jednostki w świecie pełnym sprzeczności.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/378b05e3c3ca4b44e6e49f4cc0aa9082.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/5583cdb7c3e82b6376518e57bf91fd99.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56169961685337,"sku":"17814409059","price":50.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/12dd9e32871a20c691ad8730e02d1240.jpg?v=1758025276"},{"product_id":"porfirion-osielek-k-i-galczynski","title":"Porfirion osiełek K.I. Gałczyński","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/4518da69af34c2d21bd2ed1a17ef27e9.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Porfirion osiełek\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e K.I. Gałczyński\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eMuza\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1997\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003etwarda\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e125\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, lekko porysowana oprawa\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eTo ja, Adela. Koń prawie jak wszystkie inne, z jedną malutką cechą szczególną: mam róg na głowie. Na szczęście u Norberta, gospodarza, który przygarnął mnie do swojej zagrody, nikt nie robi z tego sensacji. Każdy ma tu swoje małe wady! I wszystko toczyło się w najlepsze aż do przybycia rzekomego specjalisty od jednorożców, który głosi wszem i wobec, że jestem legendarnym zwierzęciem! Też coś! Opowieści dziwnej treści. Już ja im pokażę, że magia nie istnieje!\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/f2728b0a817af3349427bb9ca2406d17.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/38e9c5bdbf52b462b8d09c528cda1219.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56169981608281,"sku":"17814347955","price":25.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/4518da69af34c2d21bd2ed1a17ef27e9.jpg?v=1758025487"},{"product_id":"komitety-obywatelskie-1989-1992-inka-slodkowka","title":"Komitety obywatelskie 1989-1992 Inka Słodkowka","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/241d38d0e64619c35d110f49c40bfc1a.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eKomitety obywatelskie 1989-1992\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eInka Słodkowka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eISP PAN\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania:\u003c\/b\u003e 2014\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: -\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003etak, tabele\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron:\u003c\/b\u003e 468\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003eBardzo dobry - \/ lekkie przybrudzenia i przetarcia na okładce \/ zagięcia rogów i krawędzi okładki \/ zagięcia rogów kilkunastu stron bloku książki \/ lekkie przybrudzenia obcięć kart\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\"Niniejsza publikacja - \"Komitety Obywatelskie 1989-1992. Rdzeń polskiej transformacji\" - to obszerna, oparta na olbrzymiej liczbie źródeł monografia, będąca pierwszą na taką skalę próbą uchwycenia olbrzymiego ruchu społecznego, który obok, czy też równolegle, do działań NSZZ \"Solidarność\" odmienił oblicze Polski. Dotyczy więc wyjątkowego okresu historii naszego kraju, okresu niesłychanie \"gęstego\" w wydarzenia; okresu, w którym działo się bardzo wiele, bardzo szybko i w bardzo wielu miejscach jednocześnie. Autorka przedstawia jedynie wybrany obszar zmieniającej się polskiej rzeczywistości, jest to jednak obszar o decydującym znaczeniu dla wszystkich polskich przemian pierwszego okresu transformacji\". (Z recenzji prof. dr hab. Marka Ziółkowskiego)\" Komitety Obywatelskie 1989-1992\" to kolejna pozycja serii wydawniczej Archiwum Partii Politycznych Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, w której publikowane są zbiory dokumentów i opracowania, odnoszące się do kolejnych wyborów parlamentarnych i prezydenckich w Polsce.\"\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/3fb7cf6a28b2b3ca474ae546f2032a67.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/d879967526dc2aa5ef3f2cd3d79be930.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170011754841,"sku":"17812003250","price":75.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/241d38d0e64619c35d110f49c40bfc1a.jpg?v=1758038806"},{"product_id":"dziela-prawie-wszystkie-wieniedikt-jerofiejew-opracowanie-andrzej-drawicz","title":"Dzieła prawie wszystkie Wieniedikt Jerofiejew opracowanie Andrzej Drawicz","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/709624370f27495e5b890e554bc4be51.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eDzieła prawie wszystkie Wieniedikt Jerofiejew\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eopracowanie Andrzej Drawicz\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eWydawnictwo Literackie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania:\u003c\/b\u003e 2003\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie:\u003c\/b\u003e II\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka:\u003c\/b\u003e miękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje:\u003c\/b\u003e tak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron:\u003c\/b\u003e 435\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003eBardzo dobry - \/ lekkie przybrudzenia i przetarcia na okładce \/ lekkie zagięcia rogów okładki \/ lekkie przybrudzenia obcięć kart\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\"Dzieła prawie wszystkie\" stwarzają okazję do zapoznania się z niemal całym dostępnym w języku polskim dorobkiem Wieniedikta Jerofiejewa - jednego z najważniejszych dwudziestowiecznych pisarzy rosyjskich. Część tekstów została przetłumaczona specjalnie do tej edycji. W tomie obok słynnej powieści Moskwa-Pietuszki znajdują się dwa dramaty: Noc Walpurgi Fanni Kapłan. Jest też Mała Leniniana i esej o Rozanowie. Niniejsza edycja została wzbogacona listami i złotymi myślami autora, a także przejmującym wywiadem, którego pisarz udzielił pod koniec życia.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/7232a109eb94c0d33e2b1f956cc199a5.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/b3d6ae86cb58127e4d30cdc283a8635a.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170224648537,"sku":"17811203315","price":50.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/709624370f27495e5b890e554bc4be51.jpg?v=1758026524"},{"product_id":"i-b-singer-x5-zestaw-certyfikat-niewolnik-urzad-mojego-ojca","title":"I.B. Singer x5 [zestaw] [Certyfikat + Niewolnik + Urząd mojego ojca + ...]","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/dac714bd48540e0cae4a0934f93be393.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003eCertyfikat\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eUrząd mojego ojca\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eCienie nad rzeką Hudson\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eNiewolnik\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eSinger felietony, eseje, wywiady\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Isaac Bashevis Singer, Icchok Baszewis\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo:\u003c\/b\u003e Muza, Alfa, Sagittarius, Zysk i S-ka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1991 - 2001\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: -\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka, twarda z obwolutą\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje:\u003c\/b\u003e nie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: -\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003edobry \/ przybrudzenia i przetarcia na okładce \/ zagięcia rogów i krawędzi okładek \/zdarcia na okładce przy grzbietach książek\/ zagniecenia grzbietu okładki \/ odchodzenie lakieru od okładki \/ lekkie zagięcia i naddarcia obwoluty\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eIsaac Bashevis Singer – amerykański pisarz będący z pochodzenia polskim Żydem, tworzący głównie w języku jidysz, dziennikarz. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 1978 rok.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eW twórczości ukazywał religijno-filozoficzne problemy moralne oraz konflikty środowisk ortodoksyjnych i zasymilowanych Żydów. W barwny sposób przywoływał do życia nieistniejący już świat Żydów, a zwłaszcza chasydów we wschodniej Polsce. Do arcydzieł literatury należą krótkie opowiadania Singera, odznaczające się kunsztem narratorskim, często stylizatorskim, także wnikliwym portretowaniem postaci. Pisarstwo przez całe życie było jego pasją – niemalże obsesją. Interesował się też filozofią, w tym działalnością m.in. Barucha Spinozy i Arthura Schopenhauera. W swych utworach, często ustami ich bohaterów, przytacza różne teorie filozoficzne. Znaczny wpływ na jego twórczość miała także klasyczna powieść rosyjska XIX wieku. Z ludzi mających na niego największy wpływ literacki wymieniał swojego starszego brata, Israela Jehoszuę. \u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/f30bac57bf53822fbfff3fc9de187c19.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/b7da324af7cc9af27f7d680d20949cb2.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170237821273,"sku":"17359403309","price":100.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/dac714bd48540e0cae4a0934f93be393.jpg?v=1758043558"},{"product_id":"jan-z-wyspy-patmos-lidia-witek","title":"Jan z wyspy Patmos Lidia Witek","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/7a2609950bec1399e5e8c45d710be922.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eJan z wyspy Patmos\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eLidia Witek\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eWydawnictwo Księży Marianów\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2007\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e701\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003edobry + \/ wyblakły grzbiet książki \/ delikatne przetarcia na krawędziach oprawy \/ lekko pożółkłe strony \u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eWartka akcja Jana z wyspy Patmos przenosi nas w pierwsze stulecie ery nowożytnej: ukazuje żarliwość wiary pierwszych chrześcijan i niebezpieczeństwa, na jakie narażało ich zwiastowanie Dobrej Nowiny. Na wygnaniu, na wyspie Patmos, żyje jeszcze ostatni naoczny świadek - uczeń Pański, apostoł Jan. Ostateczny kształt przybiera jego Księga, nazwana później Czwartą Ewangelią.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/33fcb4808204258ab7130a688c708801.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170327802201,"sku":"17353367676","price":40.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/7a2609950bec1399e5e8c45d710be922.jpg?v=1758048246"},{"product_id":"poezja-polska-1914-1939-antologia-praca-zbiorowa","title":"Poezja polska 1914-1939. Antologia - Praca zbiorowa","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/19c47dd3c52443af62037a02bbffc6fb.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003ePoezja polska 1914-1939. Antologia\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003ePraca zbiorowa, wybór i opracowanie Ryszard Matuszewski, Seweryn Polak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eCzytelnik\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1962\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003ePierwsze\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003eTwarda płócienna z obwolutą\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e880\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003eDobry \/ pożółkłe strony, blok, grzbiet i krawędzie okładki i obwoluta, naddarcia na krawędziach obwoluty, większe naddarcie na górnej i dolnej krawędzi grzbietu obwoluty, niewielkie wgniecenie na górnej krawędzi okładki, lekko poszarzała góra bloku, bardzo mały podpis długopisem na pierwszej stronie\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/36868b3550260349ed488c5e352daebb.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/0c347822f564c9b3eb00832cf7d079a7.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170396811609,"sku":"17353037378","price":50.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/19c47dd3c52443af62037a02bbffc6fb.jpg?v=1758028116"},{"product_id":"wiersze-rozproszone-i-posmiertne-z-lat-1906-1926-rainer-maria-rilke","title":"Wiersze rozproszone i pośmiertne z lat 1906-1926 - Rainer Maria Rilke","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/0a2ea2aee15e0d96a0329a2b47fd2083.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eOdziany światłem. Wiersze rozproszone i pośmiertne z lat 1906-1926\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eRainer Maria Rilke, wybrał, przełożył i przedmową opatrzył Bernard Antochewicz\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eKrajowa Agencja Wydawnicza\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1991\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003eTwarda z obwolutą\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003ePierwsze\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e221\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003eDobry+ \/ pożółkłe strony, blok, obwoluta i krawędzie okładki, lekko zakurzona góta bloku, porysowana i poszarzała obwoluta, niewielkie plamy na tyle okładki\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e„Bezustannie, choć miłości krajobraz znamy i mały cmentarz z jego skarżącymi się imionami, i straszliwy, przemilczający dół, w którym kończą: bezustannie idziemy parami, tam, pod stare drzewa i kładziemy się bezustannie pośród kwiatów, na wprost nieba\" - R.M. Rilke \"Odziany światłem. Wiersze rozproszone i pośmiertne z lat 1906-1926”\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/ccb5f301eb04111d10440b2ed149700e.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/24390f59f9001a86b4ec30fc8aeffc4c.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170408051033,"sku":"17352939948","price":40.0,"currency_code":"PLN","in_stock":false}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/0a2ea2aee15e0d96a0329a2b47fd2083.jpg?v=1758054227"},{"product_id":"rok-polski-stanislaw-grochowiak-ilustracje-jerzy-czerniawski","title":"Rok Polski Stanisław Grochowiak [Ilustracje Jerzy Czerniawski]","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/9d54027f0e18a7fb244a917ab3b0aed8.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Rok Polski\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Stanisław Grochowiak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003ePIW\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1981\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka z obwolutą\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003etak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e113\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, lekko przybrudzona i pożółkła obwoluta, drobne wgniecenia na krawędziach obwoluty, delikatnie pożółkłe strony\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eWiersze wybitnego polskiego poety, który, jak pisze autor posłowia Janusz Drzewucki: „Żył krótko, ale intensywnie. Ciężko pracował. Pisał dużo i dobrze”. Różnorodność stylu, bogactwo poetyckich sensów. Tomik wzbogacają doskonałe zdjęcia Pawła Pierścińskiego.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/5f5405a43f9a0a3c20fec921afc1b51c.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170419388761,"sku":"17352853636","price":50.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/9d54027f0e18a7fb244a917ab3b0aed8.jpg?v=1758054847"},{"product_id":"tak-bylo-jacek-wolowski-stan","title":"Tak było - Jacek Wołowski [STAN]","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/90ec29c40ec76c745e38e6e0e38447ae.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eTak było\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eJacek Wołowski, obwolutę projektował Jan S. Miklaszewski\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eCzytelnik\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1964\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003eMiękka z obwolutą\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003eTrzecie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e324\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003eDobry+ \/ lekko pożółkłe strony, blok i okładka, ślady po zgięciu wzdłuż grzbietu okładki, lekko poprzecierane krawędzie obwoluty i okładki, lekko poszarzała góra bloku\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eWspomnienia autora z czasów okupacji.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/3c58593ac7b4da3312d8617231e4d1da.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/5f1ba33bb1a2b043fa9c1230e76f6450.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170433315161,"sku":"17352836267","price":20.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/90ec29c40ec76c745e38e6e0e38447ae.jpg?v=1758055641"},{"product_id":"matki-i-corki-albena-grabowska","title":"Matki i córki Ałbena Grabowska","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/428c1d5aa2237d98bffd1b0d54ef8872.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Matki i córki\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Ałbena Grabowska\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eMarginesy\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2019\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka ze skrzydełkami\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e365\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, drobne wgniecenia na krawędziach oprawy, delikatnie pożółkłe strony\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003ePrababka, babka, matka i córka zmagają się z przeszłością. Maria podążyła za mężem zesłańcem na Sybir. Sabina była więźniarką obozu koncentracyjnego Ravensbrück, przebywała na bloku, gdzie dokonywano eksperymentów medycznych na kobietach. Magdalena straciła ukochanego i samotnie wychowywała córkę w PRL-u. Lila żyje z piętnem dziecka niekochanego i uwikłanego w tajemnice. Każda z nich mierzy się z macierzyństwem w innych okolicznościach i dla każdej jest to doświadczenie przełomowe. W domu bez mężczyzn kłębią się sekrety, niewyjaśnione historie opowiadane przez żywych i martwych. Pod wpływem tych opowieści najmłodsza z bohaterek zastanawia się, jakie dziedzictwo przekaże swoim dzieciom. Próbuje poznać przeszłość, ale co chwilę natrafia na mur niedopowiedzeń, kłamstw i przeinaczeń. Czy wystarczy oswoić własną historię, żeby przezwyciężyć strach przed bliskością?Cztery kobiety, których losy przeplatają się z historią XX wieku. Cztery naznaczone traumą matki. Cztery córki, które borykają się z rodzinną historią i próbują odkryć własne korzenie.Zostałam porwana przez historię czterech kobiet: prababki, babki, matki oraz córki. Ciąży nad nimi stara klątwa. Każda z nich ukrywa prawdę o swojej przeszłości. Matki i córki to niesamowita, wzruszająca podróż w czasie. Smutno mi było rozstawać się z bohaterkami.Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka cyklu „Kwiat Paproci”Ałbena Grabowska (ur. 1971) – Polka o bułgarskich korzeniach, neurolożka z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem. Kiedyś oddana wyłącznie pacjentom (szczególnie chorującym na padaczkę), od dziewięciu lat autorka powieści dla dorosłych i dzieci. Z upodobaniem sięga po różne gatunki literackie. Napisała już książkę non-fiction (Tam, gdzie urodził się Orfeusz), sagę (Stulecie Winnych – na podstawie której powstał popularny serial emitowany na antenie TVP), kryminał (Ostatnia chowa klucz), książki przygodowe dla dzieci (cykl „Julek i Maja”), bajkę terapeutyczną (O małpce, która spadła z drzewa), powieści psychologiczne (Coraz mniej olśnień, Lady M., Lot nisko nad ziemią), cykl powieściowy obejmujący romans, powieść awanturniczą oraz thriller szpiegowski (Alicja w krainie czasów), dystopię dla młodzieży (Nowy świat) oraz powieść obyczajową z wątkiem kryminalnym (Kości proroka, Marginesy 2018). Mieszka z trójką dzieci oraz trzema kotami w Brwinowie.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/1dec1dc3d5d4edabdf7e5ee49e96c4d5.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170444161369,"sku":"17352556051","price":15.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/428c1d5aa2237d98bffd1b0d54ef8872.jpg?v=1758028537"},{"product_id":"mikolaj-i-aleksandra-robert-kinloch-massie","title":"Mikołaj i Aleksandra Robert Kinloch Massie","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/2b3db394226676810080e81d95e34151.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Mikołaj i Aleksandra\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Robert Kinloch Massie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eBellona\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1995\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003etwarda\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e471\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, drobne ślady użytkowania, delikatnie pożółkłe strony\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eHistoria miłości cara Mikołaja II i jego żony, Aleksandry. W tle - dramatyczne losy ostatnich z dynastii Romanowów.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/3d26066ae0ab54f99640f7cbd7b739e4.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170475979097,"sku":"17352381901","price":40.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/2b3db394226676810080e81d95e34151.jpg?v=1758028754"},{"product_id":"kgb-i-inne-wiersze-igor-pomierancew","title":"KGB i inne wiersze. Igor Pomierancew","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/ab6c5a8295d9f6cd0a32b82ad8aa2486.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eKGB i inne wiersze\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eIgor Pomierancew\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eWarsztaty Kultury w Lublinie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2022\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003eI\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e235\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, drobne przybrudzenie oprawy, lekkie przetarcie krawędzi oprawy\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e‚KGB i inne wiersze” – wiersze Igora Pomierancewa są na ogół lapidarne, rzadko zdarzają się utwory dłuższe niż kilkanaście wersów. Inną dominującą cechą jest niemal wszechobecna ironia i autoironia, niekiedy sarkazm. Nierzadko są to miniaturowe nowele osnute na wydarzeniach prawdziwych i wykreowanych. Poeta niczym aktor wciela się w role swoich bohaterek i bohaterów: samotną emerytkę, pensjonariuszkę zakładu psychiatrycznego, dyrektora domu starców czy mysz laboratoryjną. Nie unika tematów trudnych, pospolitych, takich jak nieuleczalna choroba, pandemia, długoletnie więzienie, starość, śmierć czy wojna. Książkę zamykają poruszające wiersze napisane podczas rosyjskiej agresji na Ukrainę, z którą żyjący na emigracji autor jest biograficznie i duchowo związany.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eIgor Pomierancew (ur. w 1948 roku w Saratowie) – pisarz, dziennikarz, dysydent w czasach ZSRR. Dorósł i ukończył uniwersytet w Czerniowcach. Od 1978 roku mieszka na Zachodzie: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach. Od czterdziestu lat pracuje w zagranicznych rozgłośniach rosyjskojęzycznych: BBC, Radio Swoboda. Autor kilkunastu książek prozy, esejów, liryki. W literaturze zajmuje się czterema żywiołami: wodą (książka o winie: Późny zbiór), ziemią (Czernowitz, Cziernowcy, Czerniwcy), powietrzem (pamiętnik radiowy Wy mnie słyszycie?) i ogniem (liryka miłosna Homo Eroticus). Jego wiersze i prozę przełożono m.in. na ukraiński, angielski, polski, czeski, niemiecki. Zrealizował kilka filmów dokumentalnych, m.in. o wojnie na wschodzie Ukrainy (Szew. Psycholog na wojnie, Amputacja). Stały uczestnik festiwalu poetyckiego Meridian Czernowitz.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/e63991993e06ce5e05255be34d3fdd52.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170476339545,"sku":"17352376928","price":23.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/ab6c5a8295d9f6cd0a32b82ad8aa2486.jpg?v=1758058557"},{"product_id":"martha-f-nicolle-rosen","title":"Martha F. Nicolle Rosen","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/cb6ccf61e138e196a85a00ba51c94237.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Martha F.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Nicolle Rosen\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eŚwiat Książki\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2006\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003etwarda\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e190\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, drobne ślady użytkowania\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eO Marcie Freud, przez ponad pół wieku żonie \"ojca psychoanalizy\", wiadomo niewiele. Żyła zawsze w cieniu męża, z nim i tylko dla niego. Dlaczego porzuciła samodzielne myślenie i nie próbowała decydować o swym losie? Co sprawiło, że poświęciła się bez reszty nie swojemu życiu? Ówczesne wychowanie i obyczaje, a może charyzma profesora? Nad tym wszystkim powieściowa Martha Freud zastanawia się już po jego śmierci, jako sędziwa wdowa. I nagle okazuje się, że sama dla siebie stanowi wielką zagadkę... Niezwykły portret inteligentnej kobiety, żyjącej w Wiedniu, a potem na emigracji w Londynie, jej rodziny i oczywiście samego Freuda - postaci bynajmniej nie tak poczciwej i kryształowej jak mogłoby nam się wydawać.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/f450910293734edfad4ea76ed9777339.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170479157593,"sku":"17352374338","price":15.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/cb6ccf61e138e196a85a00ba51c94237.jpg?v=1758028823"},{"product_id":"lustrzany-szescian-les-belej","title":"Lustrzany sześcian. Łeś Bełej","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/a3acb1fd79ffea846898be17f4c4ac23.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eLustrzany sześcian\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eŁeś Bełej\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eWarsztaty Kultury w Lublinie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2022\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003eI\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003enie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e309\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, drobne przybrudzenie oprawy, delikatne przetarcie krawędzi oprawy\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e„Lustrzany sześcian” – na pierwszy rzut oka wiersze Łesia Bełeja sprawiają wrażenie dość tradycyjnych i sympatycznych w swoim liryzmie. Jeśli jednak wczytać się w nie głębiej, można dostrzec w nich próbę ogarnięcia całości ludzkiego doświadczenia: anektowania przez wiersz coraz to nowych obszarów, poczynając od ekspansji geograficznej, temporalnej po kulturową. Podziw budzi erudycja tego poety. Eksploracji świata towarzyszy eksploracja własnego wnętrza: często można tu spotkać utarte (czy wytarte) tropy lub metafory, ale to pierwsze wrażenie jest mylne, bo ogrywane są one zmyślnie i precyzyjnie. Autor zachowuje nad nimi pełną kontrolę i nie popada w sentymentalizm. „Lustrzany sześcian”, z ducha jakby klasycystyczny, jest tak naprawdę awangardowy.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eŁeś Bełej (ur. w 1987 roku w Użhorodzie) – pisarz, tłumacz, językoznawca. Mieszka w Kijowie. Studiował ukrainistykę na Uniwersytecie w Użhorodzie i anglistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracuje w Instytucie Językoznawstwa im. O. Potebni Narodowej Akademii Nauk Ukrainy. Jest autorem trzech tomików poezji: Son et Lumiere. Листи без відповіді (Son et Lumiere. Listy bez odpowiedzi), 2007; Дзеркальний куб (Lustrzany sześcian), 2012; Книга про ліс (Księga lasu), 2016 oraz książek prozatorskich Ліхіє дев’яності. Любов і ненависть в Ужгороді (Marne lata dziewięćdziesiąte. Miłość i nienawiść w Użhorodzie), 2014, oraz План порятунку України (Plan ratunkowy dla Ukrainy), 2018. Laureat nagród „Debiut” (2008) oraz „Smołoskyp” (2011). Jego wiersze tłumaczone były na angielski, polski, czeski, grecki i serbski.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/43466a16b56d14881b96dad974097b64.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170488693081,"sku":"17352346631","price":15.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/a3acb1fd79ffea846898be17f4c4ac23.jpg?v=1758059147"},{"product_id":"straty-wojenne-malarstwo-polskie-anna-tyczynska-tom-i-ii","title":"Straty wojenne. Malarstwo polskie - Anna Tyczyńska Tom I-II","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/ef7f66dce4a666ddf1f504fbada7788a.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eStraty wojenne. Malarstwo Polskie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eAnna Tyczyńska\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2007, 2012\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba książek: \u003c\/b\u003eDwie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e336, 407\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładki: \u003c\/b\u003eTwarde\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003eTak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003eBardzo dobry, niewielkie ślady użytkowania - przybrudzenia okładek.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eObie księgi nawiązują do arcyważnego, opublikowanego przed 50 laty przez prof. Władysława Tomkiewicza \"Katalogu obrazów wywiezionych z Polski przez okupantów niemieckich\". Przypominać mają ogrom polskich strat, ale też wzorowo wręcz wydane służyć będą praktyczną pomocą współczesnym tropicielom płócien. Dwujęzyczne opisy dzieł, reprodukcje prawie każdego z nich, wspaniale zestawione indeksy twórców, właścicieli prac, motywów ikonograficznych (to w tomie Zadrożnych) czynią z katalogu reprezentacyjne przedsięwzięcie edytorskie. Jego lektura z racji walorów edytorskich zrazu przyjemna kończy się przygnębieniem. Czegóż nie utraciliśmy! Świetne płótna Rafaela, Rembrandta, Rubensa, Breughlów, Canaletta, Cranacha, Holbeina, Jordaensa, Poussina, Tintoretta, Watteau, Gierymskich, Matejki, Chełmońskiego (przejmujący \"Wielki Piątek\" zrabowany z Muzeum Wielkopolskiego w Poznaniu), Brandta, Wojtkiewicza, Wyspiańskiego. Strata kosmiczna. Prawdziwy raj utracony.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/da1720da5a3796bfbb5f38d740ce88cb.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/ec9f8b083fc5720401ee984f2f28473d.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170662723929,"sku":"17791867807","price":199.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/ef7f66dce4a666ddf1f504fbada7788a.jpg?v=1758029804"},{"product_id":"viva-patrick-deville","title":"Viva Patrick Deville","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/1e675f432175c30d95421b75733626f6.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eViva\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003ePatrick Deville\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eOficyna Literacka Noir Sur Blanc\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2018\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e187\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry - \/ delikatne zagięcia rogów oprawy \/ delikatne przetarcia na dolnej krawędzi przedniej okładki \u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eW krótkich rozdziałach pełnych anegdot, faktów historycznych, spotkań i zbiegów okoliczności, Patrick Deville tworzy panoramę wyjątkowego wrzenia rewolucyjnego, które miało miejsce w Meksyku - przede wszystkim w kilku jego miastach (w stolicy, ale również w Tampico czy Cuernavace) – w latach trzydziestych XX w.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eDwie najważniejsze postacie tej opowieści to Trocki, dla którego Meksyk był kolejnym etapem jego wygnania i który w odpowiedzi na procesy moskiewskie zorganizował IV Międzynarodówkę, oraz Malcolm Lowry, którego oszałamiające Pod wulkanem wstrząsnęło światem literackim. Drugi podziwiał pierwszego: światowa rewolucja robiła na nim wrażenie. Ale Trocki był również wielkim pisarzem, który mógłby odmienić historię literatury, gdyby jego szeroko zakrojona misja nie została zahamowana.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eW tej opowieści krzyżują się drogi Fridy Kahlo, Diego Rivery, Tina Modotti, zagadkowego B. Travena o niezliczonych wcieleniach, André Bretona czy Antonina Artaud tropiącego ślady plemienia Tarahumara. To rodzaj zachwycającego danse macabre, w którym duch prowadzi każdego do jego grobu. To dużo lepsze od rezygnowania ze swoich marzeń.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/01770101502a1224ee731cf7dab025be.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170784325977,"sku":"17349516759","price":19.5,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/1e675f432175c30d95421b75733626f6.jpg?v=1758070907"},{"product_id":"maria-pilsudska-zapomniana-zona-elzbieta-jodko-kula","title":"Maria Piłsudska. Zapomniana żona. Elżbieta Jodko-Kula","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/f7a45281a9fa50317193729ba714a544.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eMaria Piłsudska. Zapomniana żona\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eElżbieta Jodko-Kula\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003ePrószyński i S-ka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2018\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003etak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e346\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, drobne przybrudzenie i zarysowanie oprawy, delikatne wgniecenie\/przetarcie krawędzi oprawy, strony lekko pożółkłe\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eJózef Piłsudski – wybitny umysł, strateg i mąż stanu, a jednocześnie człowiek bez solidnego wykształcenia, postać barwna, ale i kontrowersyjna. Fakt, że pierwsza poważna miłość, przypuszczalnie na wieść o ślubie byłego kochanka, popełniła samobójstwo, a jedna z ostatnich jego wybranek zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach, ukazuje stopień zaangażowania emocjonalnego kobiet pozostających w związkach z Piłsudskim. Te zaś, które zostawały jego żonami, też nie miały łatwego życia. Początkowo emablowane i kochane, współuczestniczki pracy i walki Józefa, z czasem były przez niego odsuwane i stopniowo zapominane.Maria z Koplewskich, primo voto Juszkiewicz, Piłsudska, urodziwa, energiczna i pociągająca kobieta, była pierwszą żoną marszałka. Nazywano ją \"Piękną Panią\".Los obdarzył Marię nie tylko szczęśliwym dzieciństwem, ale też urodą i niepospolitą odwagą. Pierwsze, wczesne małżeństwo Marii nie było udane, związek ten rozpadł się szybko. Maria, zmuszona przez władze carskie do ponownego osiedlenia w Wilnie, zajęła się wychowaniem córki i… konspiracją.Pod koniec lat dziewięćdziesiątych dziewiętnastego wieku Maria poznała dwóch niepospolitych mężczyzn. Byli to Roman Dmowski i Józef Piłsudski. Poróżniła ich rywalizacja o względy \"Pięknej Pani\". Wciąż jeszcze formalnie zamężna Maria wybrała Józefa. Przeżyła wiele szczęśliwych i podniosłych chwil, ale też wiele rozczarowań, w tym to największe – mężem, który opuszczając Kraków, opuścił też i Marię.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/18f87d33e990da7190d46cde71f935b9.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170803298649,"sku":"17349428512","price":20.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/f7a45281a9fa50317193729ba714a544.jpg?v=1758030599"},{"product_id":"czarodziejski-dzwoneczek-m-jerzikian-il-janusz-brzeski","title":"Czarodziejski dzwoneczek M. Jerzikian, il. Janusz Brzeski","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/ccd84b8562c31017db84934647243e4e.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eCzarodziejski dzwoneczek\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eMaro Jerzikian, il. Janusz Brzeski\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eFilmowa Agencja Wydawnicza\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1953\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003eII\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003etak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e45\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry; delikatne przetarcia oprawy i jej krawędzi, nieznaczne przybrudzenia oprawy, minimalne ślady zagięć oprawy i jej rogów\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/6e18131d2a6933e0502548eafc1af5db.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56170980213081,"sku":"17346499884","price":45.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/ccd84b8562c31017db84934647243e4e.jpg?v=1758031133"},{"product_id":"arbuz-na-goraco-maurycy-dudek","title":"Arbuz na gorąco Maurycy Dudek","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/514675528ee3f68be6ead491d55fceb3.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eArbuz na gorąco\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eMaurycy Dudek\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo:\u003c\/b\u003e Mamiko\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania:\u003c\/b\u003e 2024\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: -\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka:\u003c\/b\u003e Miękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje:\u003c\/b\u003e Nie\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron:\u003c\/b\u003e 393\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003eNowa\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eMaurycy Dudek powraca, tym razem reportażem liryczno-historycznym o podróży pary mieszanej i psa po unijnych Bałkanach własnoręcznie zbudo­wanym kamperem o wdzięcznej nazwie Zombiebus. Jednak podróżnicy, zamiast łowić zombie i pricolici, przez kilka miesięcy badają, jaki jest związek między architekturą organiczną i ceną regulowaną paliw, dlaczego na Węgrzech odbywają się kurułtaje, co złego jest w dokarmianiu niedźwiedzi i jak Bułgarzy dorobili się dróg podobnych do szwajcarskiego sera. A przy okazji odkrywają, czym jest starzenie na słodko.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eWśród bałkańskich przygód nie zabraknie pojedynku z niedźwiedzicą, zakwefionych panien młodych i wa­tah rumuńskich psów, a nawet automatu telefo­nicznego w kształcie stokrotki, ale przede wszystkim Czytelnik odnajdzie w książce opowieść o historii, polityce oraz narodowościowych i kulturowych stereotypach i przenikaniu kultur.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/d91256bd627f153f7ffa79494312a2ce.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/ea84dc76eff1460fbe69549182af1031.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56171080319321,"sku":"17337873605","price":25.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/514675528ee3f68be6ead491d55fceb3.jpg?v=1758031869"},{"product_id":"makabreski-kudas-sebastian","title":"Makabreski Kudas Sebastian","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/4d1eef4757020300b0938636ae004a85.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eMakabreski\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eMichał Rusinek, Sebastian Kudas\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eAusteria\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2023\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003eI\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003etak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e216\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry; delikatne przetarcia krawędzi oprawy, drobne przybrudzenia obcięć kart\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eCny młodziku\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eMichaliku\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eTych wierszyków\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePisz bez liku!\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eTy, mopanku,\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eSebastianku,\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eĆwicz ostre kreski\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eDo makabreski!\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eKs. Józef Baka herbu Baka\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/c15981c84acf8a0217211b40c0715f63.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/9bda23cb4adebfea8f65be40b2c1cf18.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56171102011737,"sku":"17335970560","price":20.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/4d1eef4757020300b0938636ae004a85.jpg?v=1758078925"},{"product_id":"wytrzezwialka-vito-staviarsky","title":"Wytrzeźwiałka Vito Staviarsky","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/1e1b29c90423e30f45deab07e52e09be.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eWytrzeźwiałka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eVito Staviarsky\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003ePogranicze\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2014\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003ebardzo dobry\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003etwarda\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e112\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry; minimalne wgniecenia krawędzi grzbietów i przetarcia rogów oprawy\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eVíťo Staviarsky, zawsze z wrodzoną sobie dyskretną empatią, ale i z wybornym poczuciem groteski opisuje w tej książce w prosty i jakby paradokumentalny sposób losy na ogół „trzecioligowych” prowincjonalnych bohaterów: Cyganów, alkoholików, drobnych przestępców, wszelkiego rodzaju nieudaczników, bądź osób nie całkiem zdrowych psychicznie. Albo ich matek i żon… Słowem – interesują go zwłaszcza ci, którym się nie powiodło.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eAkcja większości opowiadań i minipowieści Staviarskiego (dłuższych form nie uprawia) toczy się we wschodniej Słowacji i okolicach Preszowa.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/b3f1e122d05007e0d9157380b20d61b6.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56171108598105,"sku":"17335824907","price":24.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/1e1b29c90423e30f45deab07e52e09be.jpg?v=1758079207"},{"product_id":"lowca-larw-tadz-ass-sirr-amir","title":"Łowca larw Tadż ass-Sirr Amir","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/07d21df94281112a6f2ffdea8f502c91.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eŁowca larw\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eTadż ass-Sirr Amir\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eWydawnictwo Claroscuro\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2010\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003eI\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e208\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry; delikatne przetarcia krawędzi oprawy, lekkie przybrudzenia obcięć kart oraz grzbietu oprawy\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003ePowieść Amira Tadż as-Sirra Łowca larw, to historia Abdallaha Farfara, który postanawia zostać pisarzem. Farfar to może nie najlepszy pretendent do pozycji cenionego literata. To dawny agent służb specjalnych, zmuszony do przejścia na emeryturę po wypadku, wskutek którego stracił nogę. Nigdy w życiu nie przeczytał powieści, zaś jego najbliższym kontaktem ze środowiskiem literackim było donoszenie rządowi o wybrykach jego przedstawicieli. Jednak pomimo tych przeszkód jego życiową misją jest - zrodzone z nudów lub iluzji wielkości - napisanie powieści. W tym celu udaje się do kawiarni uczęszczanej tylko przez intelektualistów i dysydentów chcąc zbliżyć się do słynnego pisarza A.T., aby poznać sekrety jego rzemiosła. W ten sposób rozpoczyna się, wśród zwątpień i niepewności, polowanie na historię i bohaterów. Amir Tadż as-Sirr sporządza wyśmienity, ironiczny portret paranoi aparatu bezpieczeństwa państwa, które widzi zagrożenie wszędzie i usiłuje zadusić każdą przestrzeń wolności i kreatywności, szpiegując intymność obywateli i osadzając ich w więzieniach bez dochodzeń i procesów. Niemniej w oskarżeniu Taga Elsira nie ma żadnego patetyzmu. Sarkazm i ironia obnażają głupotę reżimu, który boi się nawet własnego cienia. Ta powieść to także słodko-gorzka satyra na świat intelektualistów. W książce o bardzo małych rozmiarach (148 stron w oryginale arabskim) autor zawarł tak wiele zagadnień i problemów, że czynią one z niej wielką powieść.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/d86bd46e07f357583742fd9a43283a32.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56171116396889,"sku":"17335653750","price":25.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/07d21df94281112a6f2ffdea8f502c91.jpg?v=1758032218"},{"product_id":"kronika-wielce-szczesliwego-krola-dom-manuela-damiao-de-gois","title":"Kronika wielce szczęśliwego króla Dom Manuela Damiao de Gois","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/06132960423bc4859bae8f9e5476b6ae.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eKronika wielce szczęśliwego króla Dom Manuela (1495-1521)\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eDamiao de Gois\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003ePaństwowy Instytut Wydawniczy (PIW)\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e1989\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003eI\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003etwarda z obwolutą\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003etak\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e349\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003edobry + \/ przetarcia na obwolucie \/ pożółkłe strony \/ delikatne zabrudzenia na obcięciach kart \/ lekko wyblakły grzbiet obwoluty \u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eOpisywany przez Damiao de Góisa okres panowania króla Szczęśliwego Manuela I (1495-1521) należy do najświetniejszych z dziejach Portugalii. Epoka zamorskiej ekspansji, odkryć, podbojów nowych ziem, potęgi handlowej, a zarazem wspaniałego rozkwitu kultury na terenie samej Portugalii.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/e37f5d8ecbe5ee3f690900030da206f9.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56171139826009,"sku":"17333200176","price":12.0,"currency_code":"PLN","in_stock":false}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/06132960423bc4859bae8f9e5476b6ae.jpg?v=1758080139"},{"product_id":"piata-gora-paulo-coelho","title":"Piąta góra - Paulo Coelho","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/cf3582582be8161d7d61f4e47e47206e.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003ePiąta góra\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003ePaulo Coelho\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eDrzewo Babel\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2003\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003eTwarda płócienna z obwolutą\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e243\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003eBardzo dobry- \/ lekko porysowana obwoluta z wyblakłym grzbietem, minimalny ślad po zgięciu na dole grzbietu\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eProrok Eliasz w IX wieku p.n.e. opuszcza z rozkazu Jahwe ojczysty Izrael i chroni się przed prześladowaniami Jezabel w sąsiedniej Fenicji, gdzie od niemal trzech stuleci panuje pokój i dobrobyt. Na karkołomnej ścieżce, którą prowadzi go Bóg, Eliasz ujrzy widmo wojny, śmierć i zgliszcza, utraci wiarę i pokłóci się z Bogiem. Ale i odkryje, że każda tragedia, która wtargnęła znienacka w życie człowieka, nie jest wcale karą a jedynie wyzwaniem, próbą, której każdy musi stawić czoło...\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/feeb2ccfa2f253366194639ef9a684e0.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/6d20bfdd06094e3693e0adeb5c040d87.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56171162173785,"sku":"17330011890","price":15.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/cf3582582be8161d7d61f4e47e47206e.jpg?v=1758082673"},{"product_id":"czas-niedokonany-bronislaw-wildstein","title":"Czas niedokonany - Bronisław Wildstein","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/aebc860e57c572c6f66f92b860b10338.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Zestaw\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003eCzas niedokonany\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003eDemokracja limitowana, czyli dlaczego nie lubię III RP\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003ePrzyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eBronisław Wildstein\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo:\u003c\/b\u003e Zysk i S-ka, Wydawnictwo M\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2010\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka ze skrzydełkami\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje:\u003c\/b\u003e -\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e591, 513, 269\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003eBardzo dobry, drobne ślady użytkowania, lekko przybrudzone obcięcia kart, delikatnie pożółkłe strony tomów „Czas niedokonany” i „Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością”\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eBronisław Wildstein to polski publicysta, dziennikarz i prezenter radiowy i telewizyjny, pisarz, aktor, przedsiębiorca, polityk, prawnik i działacz samorządowy, w latach 2006–2007 prezes zarządu Telewizji Polskiej. Kawaler Orderu Orła Białego.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/85c065bec9d2a58db29eecbf01986d77.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56171217682777,"sku":"17329714888","price":20.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/aebc860e57c572c6f66f92b860b10338.jpg?v=1758033420"},{"product_id":"wielcy-zdrajcy-od-piastow-do-prl-slawomir-koper","title":"Wielcy zdrajcy. Od Piastów do PRL - Sławomir Koper","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/e120f4e5d7237a4bd3330f092b12c073.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł: \u003c\/b\u003eWielcy zdrajcy. Od Piastów do PRL\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor: \u003c\/b\u003eSławomir Koper\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eBellona\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2012\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003eMiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003eCzarno-białe\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e351\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003eBardzo dobry- \/ lekko porysowana okładka, dolny róg przodu okładki minimalnie odwinięty na zewnątrz\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eJest to opowieść o ludziach, którym z różnych powodów nadano etykietę zdrajców. Autor stara się rozwikłać zagadki sprzed lat, poznać motywy działania i przebieg wydarzeń. Zaskakiwać może dobór tematów; wśród bohaterów książki znalazł się biskup Stanisław ze Szczepanowa, kanonizowany dwa wieki po śmierci, a następnie uznany za patrona kraju. Historycy do dzisiaj spierają się o jego ocenę, a grobowiec biskupa w katedrze wawelskiej uznawany jest za jedną z największych relikwii kraju. Fakty przytaczane przez autora mogą czasami zaskakiwać, tak bardzo są odległe od stereotypów. Koper podkreśla, że historię z reguły pisali zwycięzcy. W obiegowej opinii Bolesław Krzywousty był dobrym monarchą, natomiast synonimem zdrady pozostał jego starszy brat Zbigniew. I nie miało znaczenia, że tak naprawdę, to Bolesław się zbuntował przeciwko bratu i pozbawił go władzy, a następnie życia. Niemal każde pokolenie Piastów toczyło wojny domowe wykorzystując armię państw ościennych. Ale takie były w tych czasach obyczaje i nikt się temu nie dziwił, ani specjalnie nie potępiał. Natomiast bunty możnowładców zasługują już zupełnie na inną ocenę. Autor stara się dociec ich przyczyn, a czasami związków osobistych. Nawet w przypadku osób o tak złej renomie jak Hieronim Radziejowski, obwiniany o sprowadzenie na Polskę katastrofalnego najazdu szwedzkiego. Koper nie ogranicza się zresztą tylko do faktów politycznych, opisując dzieje targowiczan, wiele uwagi poświęca życiu prywatnemu Szczęsnego Potockiego. Zauważa, że najbogatszy magnat Rzeczypospolitej Obojga Narodów, przywódca konfederacji targowickiej w życiu osobistym był człowiekiem wyjątkowo nieszczęśliwym. Inny jest natomiast stosunek autora do Aleksandra Wielopolskiego, uznanego przez potomnych za sprawcę wybuchu powstania styczniowego. Margrabia miał jak najlepsze intencje, ale jego działalność przypadła na niewłaściwy okres. I gdyby urodził się o pokolenie później, to zapewne teraz należałby do panteonu bohaterów narodowych.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/3e60850ff81cd4419f1171a85d2d21a8.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/e9eef624d688c9cb4503921e527b7c69.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56171217944921,"sku":"17329686939","price":15.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/e120f4e5d7237a4bd3330f092b12c073.jpg?v=1758084957"},{"product_id":"henry-james-zestaw-x2-ambasadorowie-po-raz-pierwszy-w-polsce","title":"Henry James zestaw x2 [Ambasadorowie + Po raz pierwszy w Polsce]","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/ce7bce4c44775a44ae37c3053d4ed53c.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Henry James zestaw\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003eAmbasadorowie\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003ePo raz pierwszy w Polsce\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Henry James\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003ePrószyński i S-ka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003etwarda\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, lekko porysowana oprawa, drobne wgniecenia na krawędziach oprawy, lekko przybrudzone obcięcia kart\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eAmerykańsko-brytyjski pisarz, krytyk i teoretyk literatury. Henry James urodził się w Nowym Jorku 15 kwietnia 1843, jako drugie z pięciorga dzieci (William, ur. w 1842, Garth Wilkinson, ur. w 1845, Robertson, ur. w 1846, i Alice, ur. w 1848) Henry'ego Jamesa seniora i Mary Robertson Walsh. Dzięki fortunie dziadka rodzina nie znała problemów finansowych. Brat Henry'ego Jamesa, William James, został profesorem Uniwersytetu Harvarda i jednym z prekursorów pragmatyzmu. Istniała między nimi pewna rywalizacja, mimo że więzi, które ich łączyły, były bardzo silne. Po 5-letnim pobycie w Europie rodzina przeniosła się do Nowej Anglii, gdzie pozostała do końca wojny domowej. We wrześniu 1862, Henry zapisał się na wydział prawa Uniwersytetu Harvarda, który później porzucił, poświęcając się twórczości literackiej. Pierwszą swą nowelę opublikował w 1864 anonimowo. The Story of the Year, jego pierwsze podpisane opowiadanie, ukazało się w marcu 1865 w Atlantic Monthly. Od lutego 1869 do wiosny 1870 James podróżował po Europie, udając się najpierw do Anglii, później do Francji, Szwajcarii i Włoch. Po powrocie do Cambridge opublikował Watch And Ward (1871). W 1915, zawiedziony postawą USA wobec Wielkiej Wojny, przyjął obywatelstwo brytyjskie. Umarł kilka tygodni później, 28 lutego 1916 roku, po dwóch atakach serca. Twórczość Henry'ego Jamesa dzieli się na trzy okresy. W pierwszym skupiał się na Amerykanach (np. A Passionate Pilgrim, Daisy Miller czy Portret damy (The Portrait of a Lady)),w drugim opisywał angielskie społeczeństwo (np. powieść What Maisie Knew, gdzie przedstawił społeczeństwo ówczesnej Anglii z perspektywy dziecka),w trzecim pisał najbardziej złożone powieści (np. Ambasadorowie (The Ambassadors) o europejskim i amerykańskim społeczeństwie).\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/d85bba0fc4bf2b12514daccf854302fc.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56171223056729,"sku":"17329454639","price":45.0,"currency_code":"PLN","in_stock":false}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/ce7bce4c44775a44ae37c3053d4ed53c.jpg?v=1758085427"},{"product_id":"upadek-gwiazd-lars-kleberg","title":"Upadek gwiazd Lars Kleberg","description":"\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/428e3bc072335812cfe33029d726ac38.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-6\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eTytuł:\u003c\/b\u003e Upadek gwiazd\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eAutor:\u003c\/b\u003e Lars Kleberg\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydawnictwo: \u003c\/b\u003eSłowa\/obraz\/terytoria\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eRok wydania: \u003c\/b\u003e2003\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eWydanie: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eOkładka: \u003c\/b\u003emiękka\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eIlustracje: \u003c\/b\u003e-\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eLiczba stron: \u003c\/b\u003e100\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eStan: \u003c\/b\u003ebardzo dobry-, lekko przybrudzona oprawa, drobne wgniecenia na krawędziach oprawy\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003eTrzy sztuki Larsa Kleberga, szwedzkiego pisarza, tłumacza, slawisty i teatrologa, w których postacie historyczne (Stanisławski, Brecht, Eisenstein, Meyerhold, Craig, Bachtin, Piscator i Mej Lan-fang) ukazane zostały w hipotetycznym, fikcyjnym świecie. Utwory te łączy postać Siergieja Eisensteina, zaś książka Kleberga stanowi szczególną, bo podaną w formie literackiej, prezentację teorii sztuki słynnego rosyjskiego reżysera. Autorowi nie chodzi o intelektualną rozrywkę, lecz skupia się na dialogach, które czerpiąc z danych historycznych, stwarzają napięcie, niekończący się ruch między pytaniem a odpowiedzią.\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"text-item\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eDo każdego zamówienia w gratisie dołączamy naszą firmową zakładkę.\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cb\u003eSerdecznie zapraszamy na zakupy!\u003c\/b\u003e\u003c\/p\u003e\n\t\t\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n\u003csection class=\"section\"\u003e\n\t\u003cdiv class=\"item item-12\"\u003e\n\t\t\u003csection class=\"image-item\"\u003e\u003cimg src=\"https:\/\/upload.cdn.baselinker.com\/products\/5021060\/2e7746b9d280e004e45ae150c1acd3d8.jpg\"\u003e\u003c\/section\u003e\n\t\u003c\/div\u003e\n\u003c\/section\u003e\n\n","brand":"Antykwariat GRYF","offers":[{"title":"Default Title","offer_id":56171240194393,"sku":"17326799522","price":10.0,"currency_code":"PLN","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0890\/2325\/0777\/files\/428e3bc072335812cfe33029d726ac38.jpg?v=1758033921"}],"url":"https:\/\/antykwariatgryf.pl\/collections\/ksiazki-literatura-piekna.oembed?page=79","provider":"Antykwariat GRYF","version":"1.0","type":"link"}